Ana Sayfa | Bize Ulaşın | İletişim
.
Ana Sayfa
BEYTOM Fitness
BEYTOM SPA
Foto Galeri
Biz Kimiz?
 
Ana Sayfa » »  
 / 

 

Yüz dolguları, yerleşmiş cilt kırışıklıklarının giderilmesinde, yüze hacim verme ve yeniden şekillendirmede, dudak dolgunlaştırmada kullanıldıkları gibi burun şekillendirmede, izlerin ve atrofik cilt dokularının yükseltilmesinde de kullanılmaktadırlar. 

Yüz dolgu maddelerinin içerikleri ve çapraz bağların yoğunluğuna göre kalıcılıkları değişmektedir. Hyaluronik asit içerikli dolgular 6 ay ila 1,5 sene arasında kalıcılık gösterirler.

Hyaluronik asit, dermis dokusunda kollajeni oluşturan temel bir ara maddedir. Hacminin 1000 katı kadar su bağlayabilmektedir. Hyaluronik asit içeren  yüz dolgu maddeleri enjekte edildikleri bölgede yer değiştirmezler  veya kaymazlar. Alerjik reaksiyonlara neden olmadıklarından dolayı yumuşak dokunun hacminin arttırılmasında sıklıkla kullanılmaktadırlar. Dolgu maddeleri lokal anestezi ile iğne ve kanüller aracılığıyla rahatlıkla uygulanabilirler.

Çoğu zaman ucuz, laboratuar testleri özenli yapılmamış yüz dolgu maddeleri allerjik reaksiyona sebep olabilirler. Bu tip ürünlerin enfeksiyon riski de yüksektir. Bu nedenle ucuz yüz dolgu maddelerinden uzak durulmalıdır.
 
Yüze volum vermek için kullanılan yüz dolgusu maddelerindeki serbest  hyaluronik asit, cilde nemlilik verirken  kollajen artışı da sağlamaktadır. Bu yüz dolguları akışkanlıkları sayesinde cilt altına kolayca enjekte edilir ve doğal bir görünüm sağlarlar. Yapılan testlerde güvenli oldukları kanıtlanmıştır.

Mikrokanüller kullanarak hastada morluk oluşturmadan ve minimal acı ile uygulama yapılabilmektedir. Yüze uyumları kalın dolgulara oranla daha yüksek olduğundan  natürel bir görüntü oluştururlar.

Bu maddeler ince çizgilerin olduğu alın ve göz çevresi dahil volüm gerektiren  çene ovali, yanak boşlukları, nazolabial sulkuslar ve el üzerlerine rahatlıkla uygulanabilirler.
Yüz dolgusu uygulamasında ilerleyen seanslarda kullanılan madde miktarı azalacaktır.

YÜZ DOLGU UYGULAMASI İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER:

  • Yüz dolgu maddesinin uygulamasından sonra, yüzde 2-7 gün arasında süren ödem oluşabilir. Bu durum dolgu maddelerinin su tutma özelliklerinden kaynaklanır.
  • Yüz dolgu uygulamasının yapıldığı gün fazla mimik yapılmamasına dikkat edilmelidir.
  • Yüz dolgu maddesinin uygulanmasından sonra yaklaşık  4 saat uygulama yapılan bölgeye su değdirilmemeli ve makyaj yapılmamalıdır.
  • Yüz dolgu maddesinin uygulanması sonrasında uygulanan bölgede  morluklar oluşabilir. Ancak bu morluklar bir hafta içinde kaybolurlar.
  • Yüz dolgu maddeleri sıcaktan etkilendiği için sauna, hamam gibi yerlerden kaçınılmalıdır.
  • Yüz dolgusu kalıcı değildir. Yüz dolgusunun kalıcılık süresi yapılan dolgu maddesinin içeriğine göre 6-24 ay arasında değişiklik göstermektedir.
 
 
  LİSTE   HİT
Lazer Epilasyon   19874
  7655
Lenf Drenaj   4399
  5179
PRP (Platelet Rich Plasma)   5579
Botoks   7265
  2529
  4377
  6447
Kimyasal Peeling   3357
Akne tedavisi   4356
  3458
  2763
  3214
Reafirming mask (Detoks etkili maske)   2843
  3807
  3307
  4337
  3099
 
 
 
BEYTOM SAĞLIK GÜZELLİK VE SPOR KOMPLEKSİ
Kapuz Caddesi Denizevler Virajı No:15 Zonguldak
Tel: 0372 222 11 20


Çalışma saatleri

Beytom Güzellik          : 09:00 - 18:30
Beytom Fitness&Spa : 09:00 -21:00
Pazar günleri kapalıyız.
www.facebook.com/beytomguzellik
 

www.facebook.com/beytomfitness

beytomguzellik
beytomfitnessSPAEmail: info@beytom.com.tr
© Beytom |